Πέμπτη 21 Ιανουαρίου 2010

Γ' κατηγορία (10η αγωνιστική)

Πέμπτη, 21 Ιανουαρίου 2010

-ΙΝΚΑ - Πέργαμος 0-1
Η μεγαλύτερη φετινή έκπληξη στην κατηγορία σημειώθηκε χθες στα Νεροκούρου όπου η ομάδα των Βρυσσών πέτυχε την παρθενική της νίκη γκρεμίζοντας τον νεοσύστατο σύλλογο από την 3η θέση. Στο 33' με εκτέλεση φάουλ ο Ι. Χωραφάκης σημείωσε το τέρμα που έδωσε το "τρίποντο" στους φιλοξενούμενους και τους επέτρεψε να σβύσουν την αρνητική βαθμολογία.
* Πάντως εδώ υπάρχει και γ' ημίχρονο αφού οι γηπεδούχοι ζήτησαν να γίνει ταυτοπροσωπεία στους παίκτες των φιλοξενουμένων και εδώ από τους νικητές υποστηρίζουν ότι πληροφορήθηκαν για αυτό όχι κατά την διάρκεια του αγώνα αλλά γύρω στα δέκα λεπτά μετά τη λήξη και ότι δεν ισχύει ότι ο διαιτητής Χάμπας ενημέρωσε σχετικά στο 80' τον αρχηγό τους. Πάντως κρατήθηκαν δελτία των φιλοξενουμένων και σχετικά θα αποφασίσει η ΕΠΣΧ. Από την ομάδα της Περγάμου μας δήλωσαν σχετικά: "Σαν Πέργαμος θεωρούμε ότι κάναμε μία τίμια και αντρίκια νίκη μέσα στους αγωνιστικούς χώρους και θεωρούμε άδικο να μας την πάρουν τη στιγμή μάλιστα που όι ίδιοι οι άνθρωποι των αντιπάλων μας μάς έδωσαν συγχαρητήρια για την επιτυχία μας αυτή".
-Τάλως - Αρης Βουκ. 2-3
Στην 3η θέση αναρριχήθηκε η ομάδα των Βουκολιών με τη νίκη της αυτή. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 18' με τον Μπινιαδάκη αλλά ο Στρ. Αγαγιώργης στο 35' και στο 45' και ο Μακαρώνας στο 60' με ισάριθμα σουτ ανέτρεψαν το σκορ σε 1-3 για να μειώσει στο 70' ο Μαυροματάκης. Οι φιλοξενούμενοι είχαν και 3 δοκάρια με τους: Αγαγιώργη Στρ. (50' με σουτ), Λιανιδάκη (75' από κόρνερ) και Βαγιωνάκη (78' με κεφαλιά).