Παρασκευή 4 Φεβρουαρίου 2011

ΟΙ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΙ ΝΙΚΗΣΑΝ ΣΤΗ Γ’

Οι φιλοξενούμενοι που ήταν και τα φαβορί επικράτησαν στους χθεσινούς αγώνες της Γ' κατηγορίας με τους οποίους ολοκληρώθηκε η 9η αγωνιστική. Πιο αναλυτικά:
Τάλως - Φωστήρας 1-4
Στο 20' από πλάγιο του Ν. Παλαθούρα ο Αμαξόπουλος με πλασέ άνοιξε το σκορ και μέσα σε δύο λεπτά η νεοσύστατη ομάδα "καθάρισε" τον αγώνα. Συγκεκριμένα στο 35' ο Κουράτορας με σουτ έξω από την περιοχή διπλασίασε τα γκολ έπειτα από πάσα του Ν. Παλαθούρα ενώ στο επόμενο λεπτό ο τελευταίος με εκτέλεση φάουλ πέτυχε το 0-3. Ο Νικολακάκης μείωσε με σουτ στο 80' όμως στο 85' ο Ν. Παλαθούρας ξανά με φάουλ έκλεισε το σκορ φθάνοντας τα 17 γκολ σε 9 αγωνιστικές!
Ατρόμητος - Διγενής 1-7
Από το α' ημίχρονο η ομάδα των Π. Ρουμάτων προηγήθηκε με 0-5 και εξασφάλισε τους 3 βαθμούς απέναντι στον σύλλογο του Μάλεμε και πλησίασε στους δύο τον Αρη Β. Στο α' 45λεπτο σκόραραν για τον Διγενή οι: Παναγιωτάκης Στ. (2), Κουμάκης Ιακ. (2) και Μπομπολάκης Σπ. ενώ στο β' μέρος οι Περράκης και Κομίτσι. Για τους γηπεδούχους σκόραρε ο Καβρουδάκης.